Tatilde Kesinlikle Yapmamanız Gereken 10 Şey!  Bu Yazıyı 2 Dakikada Okuyabilirsiniz.

  1. Acele etmeyin. Fazladan kazanacağınız birkaç dakikanın ne sizde ne de çocuklarınızda yarattığı kaygıya değmeyecektir.
  2. Hazırlayacağınız tatil programını gereksiz ve aşırı doldurmayın. Bunun yerine kendinize ve çocuklarınıza bol bol sakince değerlendirebileceğiniz boş zaman ayırın.
  3. Tatilin her detayını planlamaktan vazgeçin. Bazen akışına bırakmak, biraz doğaçlama yapmak çok daha fazla güzelliğe sebep olabilir.
  4. Çocuklarınızın sıkılmasından korkmayın! Çocukların sıkılmasına izin verin böylece yaratıcılıklarını ortaya koymalarına da fırsat tanımış olursunuz.
  5. Telefon, tablet, televizyon gibi teknolojik aletlerden mümkün olduğu kadar uzak durun. Çocuklarınızla ve eşinizle geçirdiğiniz her anı farkında olarak yaşayın.
  6. Tatil süresince yaşadığınız her anı sosyal medyada paylaşmaktan vazgeçin. Bunun yerine bu anların tadını çıkarın ve sadece size, eşinize, çocuklarınıza özel kalmasını sağlayın.
  7. Tatil süresince her şeyin kusursuz ve mükemmel olmasını beklemeyin. Çocuklar normalden farklı saatlerde yemek yiyebilir, uyuyabilir hatta ev kirli ya da dağınık durabilir.
  8. Akraba ziyaretleri yaptığınızda göremediğiniz ya da vakit ayıramadığınız kişiler için stres yapmayın. Ziyaretleriniz sırasında kimleri görebiliyorsanız onlarla olmanın keyfini sürmeye çalışın.
  9. Pahalı bir tatile çıkmayın. Bunun yerine hem sizin hem de çocuklarınızın doğa ile iç içe olabileceği, kamp alanlarını, sakin kasabaları tercih edebilirsiniz. Bu durum ailece yeni şeyler keşfetmek için harika bir yol olacaktır.
  • En önemlisi yaz tatilinizi başkalarının geçirdiği tatiller ile kıyaslamayın. Siz kendiniz ve aileniz için en güzeline odaklanın.

Bonus: Okul malzemeleri raflara düşer düşmez kendinizi strese sokmayın! Son iki hafta kala ihtiyaçlarınızı karşılamak ve çocukları yeni döneme hazırlamak için eski rutinlerinize geri dönün.

Herkese keyifli tatiller!

(Kaynak: https://simpleasthatblog.com/a-summer-un-bucket-list-16-things-i-wont-be-doing-this-year/ )

Çocuğunuzu Oyunla Keşfedin!
YAZ TATİLİNİ NASIL DEĞERLENDİRELİM?
Yaz Tatilini Nasıl Değerlendireceğinizi Biliyor Musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü