Çocuğunuz İle Birlikte Oynayabileceğiniz Online Kutu Oyunları  Bu Yazıyı 2 Dakikada Okuyabilirsiniz.

Evde kaldığımız süreçte çocukları oyalanmaları için telefon-tablet-televizyona teslim etmek ebeveyn olarak yapacağımız en büyük hatalardan biri olabilir. Bu süreci şartlarımızın el verdiği kadar nitelikli ve keyifli geçirmemiz gerekmekte. Dünyada şuan kaos hakim olsa da biz evimizin içine bir düzen, bir program getirmeliyiz. Teknolojik alet kullanımını sınırlandırmalı, kullanımın serbest olduğu zamanlarda da çocukları kaliteli içeriklere yönlendirmeliyiz. Sizler için hazırladığımız bu öneri listesinde ise ücretli ve ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz, çocuklarınızla hem teknolojiden faydalanıp hem de eğlenceli vakit geçirebileceğiniz online kutu oyunlarına yer verdik.

  1. Monopoly

Bu popüler emlak oyununda, semtlerin durumuna ve popülaritesine göre tapularını satın alıyorsunuz, ücretleri ve kira getirileri değişiyor. Aynı renklere ait tapu gruplarını toplayıp buralara ev ve otel inşa etmelisiniz. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Heads Up!

Oyun çocukluğumuzun sessiz sineması gibi. Takım arkadaşınız, alnınızın üzerinde tuttuğunuz cihazda beliren kelimeleri size anlatmaya çalışıyor. Her yaş grubuna hitap eden ve içinde pek çok kategori bulunan oyunda küçük yaş gruplarıyla oynanabilecek “just for kids” kategorisi de bulunuyor. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Pictionary Air™

Bu oyunda yarışırken anlatmak istediklerinizi bu sefer konuşarak ve kelimelerle değil kalemle havaya çizim yaparak anlatmaya çalışıcaksınız. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Scrabble® GO

Sahip olduğunuz harflerle tahtaya kelimeler yazmaya çalışıyorsunuz Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Tabumania 2019

Yasaklı kelimeleri söylemeden ve süre dolmadan sorulan kelimeleri takım arkadaşınıza anlatmalısınız. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. UNO!™

Dünyanın en iyi kart oyunlarından biri şimdi toplam 108 kartla online oynanabiliyor. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Draw it

Gördüklerinizi hızlıca çizmelisiniz. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Chess

Yılın en iyi strateji oyunu ödülü alan CHESS’te herkes dilediği seviyede dilediği kişiyle satranç oynayabilir. Oyunu iTunes üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Kelimelik

Türkiyenin en çok oynanan kelime oyunu Kelimelik, sevilen kutu oyunlarından Scrabble’ı Türkçe ve online olarak oynama imkanı sunan bir oyun. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1. Trivia Crack

Eğlence, Sanat, Spor, Tarih, Bilim ve Coğrafya olmak üzere 6 kategoriden oluşan oyunda çarkı çevirin ve gelen kategorinin sorusunu belirtilen süre dolmadan cevaplayın. Oyunu iTunes veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

 

Çocuk Gelişiminde Oyunun Yeri
Çocuk Döneminde Beyin Gelişimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü